Formas verbais no total: 53
Imperativos e particípios
Presens particip neurotiserande
Presens particip neurotiserat
Presens particip neurotiserad
Tipo jag du han/hon/den/det vi ni de
Presens neurotiserar neurotiserar neurotiserar neurotiserar neurotiserar neurotiserar
Preteritum neurotiserade neurotiserade neurotiserade neurotiserade neurotiserade neurotiserade
Futurum ska neurotisera ska neurotisera ska neurotisera ska neurotisera ska neurotisera ska neurotisera
Konditionalis I skulle neurotisera skulle neurotisera skulle neurotisera skulle neurotisera skulle neurotisera skulle neurotisera
Perfekt har neurotiserat har neurotiserat har neurotiserat har neurotiserat har neurotiserat har neurotiserat
Pluskvamperfekt hade neurotiserat hade neurotiserat hade neurotiserat hade neurotiserat hade neurotiserat hade neurotiserat
Futurum exaktum ska ha neurotiserat ska ha neurotiserat ska ha neurotiserat ska ha neurotiserat ska ha neurotiserat ska ha neurotiserat
Konditionalis II skulle ha neurotiserat skulle ha neurotiserat skulle ha neurotiserat skulle ha neurotiserat skulle ha neurotiserat skulle ha neurotiserat
Imperativ - neurotisera - - neurotisera -

Verbos semelhantes a neurotisera

Verbos conjugados anteriores e posteriores neurotisera

« neurotisera »